Laureaci Nagrody Dydaktycznej Rektora UW 2023

Sześcioro dydaktyków z UW zostało laureatami tegorocznej Nagrody Dydaktycznej Rektora UW. Pięcioro nauczycieli akademickich otrzymało wyróżnienia w poszczególnych obszarach. Nagrody są przyznawane m.in. za wybitne osiągnięcia dydaktyczne oraz wykorzystywanie nowatorskich metod kształcenia.

Nagroda Dydaktyczna Rektora UW przyznawana jest w trzech obszarach nauk: przyrodniczych i ścisłych, społecznych oraz humanistycznych. Rektor UW może również przyznawać wyróżnienia w poszczególnych dziedzinach.

Laureatami Nagrody mogą zostać nauczyciele akademiccy, którzy mają znaczące osiągnięcia dydaktyczne, a w pracy ze studentami wykorzystują nowatorskie metody kształcenia. Wyróżnieni dydaktycy mają wpływ na doskonalenie jakości kształcenia, m.in. poprzez włączanie studentów do badań naukowych czy wydawanie wspólnych publikacji. Nagrodzeni pracownicy UW kształtują wśród studentów kompetencje uniwersalne, w tym umiejętność krytycznego myślenia, kreatywność czy umiejętność współpracy.

Kandydaci zgłaszani są przez dziekanów i kierowników jednostek prowadzących studia. Zgłoszenia są oceniane przez komisję, której przewodniczy prorektor ds. studentów i jakości kształcenia. W skład komisji wchodzą m.in. przedstawiciele studentów i doktorantów.

Uroczystość wręczenia tegorocznej edycji Nagrody Dydaktycznej Rektora UW odbyła się 15 listopada w Pałacu Kazimierzowskim.

Laureaci Nagrody Dydaktycznej Rektora UW w 2023 roku:

w dziedzinie nauk humanistycznych:

• dr Zofia Dworakowska z Wydziału Polonistyki;
  • dr Karolina Mroziewicz z Wydziału Nauk o Kulturze i Sztuce;

w dziedzinie nauk ścisłych i przyrodniczych:

• Krzysztof Diks z Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki;
  • Ewa Poboży z Wydziału Chemii;

w dziedzinie nauk społecznych:

• Katarzyna Kopczewska z Wydziału Nauk Ekonomicznych;
  • Marta Nowak z Wydziału Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych.

Wyróżnienia otrzymali:

w dziedzinie nauk humanistycznych:

• dr Regels Halili z Wydziału Orientalistycznego;
  • dr hab. Karolina Kumor z Wydziału Neofilologii;
  • Joanna Osiejewicz z Wydziału Lingwistyki Stosowanej;

w dziedzinie nauk ścisłych i przyrodniczych:

• dr Karolina Archacka z Wydziału Biologii;

w dziedzinie nauk społecznych:

• dr hab. Jakub Górka z Wydziału Zarządzania.

Nagrody dydaktyczne - rozdanie nagród

|Wersja PDF ogłoszenia (73.6KB) | Wersja .DOCX ogłoszenia (16,3KB)|