Bogatsi o nowe doświadczenia i z pozytywną energią rozpoczynamy akademicki rok 2023/2024
Po długim oczekiwaniu sale dydaktyczne i pokoje pracownicze zostały wyposażone w nowe meble. Mamy nadzieję, że poprawią Państwu komfort pracy w nowym budynku.
W dniach 13-15 września odbyła się wizyta zarządu Międzynarodowego Stowarzyszenia Semiotycznego (IASS International Association for Semiotic Studies). Wizyta była związana z przyznaną naszemu wydziałowi organizacją Światowego Kongresu Semiotycznego. Uniwersytet i wydział zrobiły na gościach ogromne wrażenie.
Uruchomiliśmy dwa nowe kierunki studiów magisterskich, prowadzone w języku angielskim: Applied Multilingual and Multicultural Studies (kierownik: dr hab. Piotr Romanowski) oraz Language Science and Technology (kierownik: dr Karolina Broś). W pierwszej edycji studia są finansowane ze środków IDUB. Rekrutacja na oba kierunki przebiegła pomyślnie i zakończyła się sukcesem.
Nasza oferta studiów podyplomowych w nowym roku akademickim wzbogaciła się o studia Język niemiecki w biznesie. Po przerwie ponownie ruszają studia podyplomowe Interdyscyplinarne Studium Kształcenia Tłumaczy (IPSKT) oraz European Masters in Conference Interpreting (EMCI).
Witamy w naszym gronie czworo nowych pracowników administracji. Życzymy im satysfakcji z wykonywanej pracy!
Prof. Joanna Getka i prof. Hałyna Naienko z Kijowskiego Uniwersytetu Narodowego im. Tarasa Szewczenki otrzymały grant Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej w programie „Dla Ukrainy”. Badaczki przeanalizują efekty integracji młodych Ukraińców i Polaków w warunkach przymusowej migracji osób z Ukrainy. Serdecznie gratulujemy!
Projekt “Re:Poola. Polsko-estońska szkoła języka polskiego i kultury polskiej” pod kierownictwem dr Marty Małachowicz (IKSI) i dr Joanny Piotrowskiej (IKSI) uzyskał finansowanie w programie Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej “Promocja języka polskiego”. Projekt będzie realizowany we współpracy z Uniwersytetem Tallińskim. Serdecznie gratulujemy!