Ta strona wykorzystuje ciasteczka ("cookies") w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Czy wyrażasz na to zgodę?

Czytaj więcej

Nowe studia badawcze drugiego stopnia

Applied Multilingual and Multicultural Studies przygotowują absolwentów do pracy w środowisku wielojęzycznym i wielokulturowym, w którym niezbędna jest biegła znajomość kilku języków obcych. Istotnym aspektem kierunku jest jego charakter badawczy i interdyscyplinarny.
Program umożliwia studentom zindywidualizowaną ścieżkę kształcenia obejmującą tygodniowe stypendia badawcze w najlepszych ośrodkach naukowych Europy, np. Uniwersytety w Londynie Oslo, Luksemburgu, czy Kraju Basków. Studia odwołują się do tradycji szkoły lingwistyki stosowanej istniejącej na Uniwersytecie Warszawskim od ponad 50 lat. Część zajęć prowadzić będą także wybitni specjaliści z innych polskich uczelni oraz zagranicznych ośrodków badawczych.
Absolwenci tego kierunku będą mogli pracować jako konsultanci ds. polityki językowej (np. w agencjach regionalnych, w ministerstwach, w strukturach rządu lub parlamentu UE), a także jako doradcy krajowych i międzynarodowych organizacji rządowych i pozarządowych. Mogą także zostać ekspertami w zakresie wielojęzyczności i wielokulturowości w edukacji, w firmach, centrach dla emigrantów.

Więcej informacji: http://iksi.uw.edu.pl/amms/