Nagrody Conference Internationale Permanente d’Instituts Universitaires de Traducteurs et Interpretes

Z ogromną satysfakcją informujemy o dwóch przyznanych w zeszłym tygodniu nagrodach CIUTI (Conference Internationale Permanente d’Instituts Universitaires de Traducteurs et Interpretes) – najstarszego i najbardziej elitarnego międzynarodowego stowarzyszenia szkół wyższych kształcących tłumaczy pisemnych i ustnych.

Absolwentka ILS mgr Justyna Żmudzka otrzymała wyróżnienie honorowe (Honourable Mention) w konkursie CIUTI Prize 2022 na najlepszą pracę magisterską. Praca „Los términos pandémicos en los periódicos de opinión polacos y españoles: implicaciones para la traducción” („Terminy pandemiczne w polskich i hiszpańskich dziennikach opiniotwórczych: implikacje dla przekładu”) została przygotowana pod kierunkiem Pani Prof. Agnieszki Biernackiej.

Stypendium CIUTI w ramach “Travel Scheme” na prowadzenie badań nt. respeakingu międzyjęzykowego na Uniwersytecie w Antwerpii otrzymał również pan mgr Michał Górnik z ILS (doktorant III roku SDNH), którego opiekunem naukowym jest Pani Profesor Małgorzata Tryuk.