Ta strona wykorzystuje ciasteczka ("cookies") w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Czy wyrażasz na to zgodę?

Czytaj więcej

Polski Dante. Recepcja postaci i twórczości Dantego w kulturze polskiej od wieku XV po Miłosza

Ukazał się trzeci tom w serii „Studia Interkulturowe” pod redakcją naukową Magdaleny Latkowskiej:
Un Dante polacco. Saggio sulla ricezione della figura e dell’opera dantesca in Polonia, dal Quattrocento a Miłosz” autorstwa Chiary Taraborrelli.

Tom Un Dante polacco. Saggio sulla ricezione della figura e dell’opera dantesca in Polonia dal Quattrocento a Miłosz (Polski Dante. Recepcja postaci i twórczości Dantego w kulturze polskiej od wieku XV po Miłosza) przybliża główne nurty recepcji Boskiej Komedii Dantego Alighieri w Polsce. Autorka, poddając analizie odczytania tego dzieła od renesansu aż po koniec wieku XX, udowadnia, jak silny i długofalowy był wpływ zaczerpniętych z niego motywów na twórczość poetycką, prozatorską i myśl polskich pisarzy. Zwraca także uwagę na proces asymilacji, w wyniku którego Dante i jego dzieło stały się częścią polskiej kultury.

http://si.iksi.uw.edu.pl/2022/09/27/133/

https://www.wuw.pl/product-pol-17183-Un-Dante-polacco-Saggio-sulla-ricezione-della-figura-e-dellopera-dantesca-in-Polonia-dal-Quattrocento-a-Milosz-EBOOK.html

https://wuw.pl/data/include/cms/Un_Dante_polacco_Taraborrelli_Chiara_2022.pdf

Zapraszamy do lektury.