Nominacja do nagrody im. Wacława Felczaka i Henryka Wereszyckiego

Dr hab. Grzegorz Gąsior – pracownik Katedry Studiów Interkulturowych Europy Środkowo-Wschodniej został nominowany do Nagrody im. Wacława Felczaka i Henryka Wereszyckiego. za książkę: Polityka narodowościowa państwa na czechosłowackim Śląsku Cieszyńskim w latach 1920-1938. WUW.
Nagroda im. Wacława Felczaka i Henryka Wereszyckiego ustanowiona została w 2001 roku przez Polskie Towarzystwo Historyczne – Oddział w Krakowie i Wydział Historyczny Uniwersytetu Jagiellońskiego. Ta jedyna w Krakowie nagroda historyczna przyznawana jest corocznie w uznaniu wybitnych osiągnięć jednemu z grona polskich oraz zagranicznych autorów zajmujących się dziejami Europy Środkowo-Wschodniej i jej relacji z Polską od średniowiecza do współczesności.
Książka jest dostępna pod adresem: www.wuw.pl/product-pol-13216